Bine ați venit pe site-ul Larisa Iordache Online, site dedicat talentatei gimnaste Larisa Iordache. În 2012, primul an de seniorat, Larisa a devenit Campioană Europeană cu Echipa și la Sol și Vicecampioană Europeană la Bârnă.
Navigând pe acest site poţi afla mai multe despre Larisa!

Larisa, campioana absolută la EYOF 2011!



Gimnasta româncă Larisa Iordache şi-a adjudecat, joi 28 iulie medalia de aur de campioană absolută la Festivalul olimpic al tineretului european (FOTE), câştigând, detaşat, concursul individual compus de la Trabzon (Turcia), cu un total de 57,550 puncte, în timp ce medaliata cu argint, italianca Erika Fasana, a obţinut cu 2,1 puncte mai puţin – 55,450 p, iar medaliata cu bronz, tot din Italia, Elisa Meneghini, a totalizat 54,800 puncte.
Notată cu cele mai bune note din concurs la paralele (14,250), bârnă (15,150) şi sol (14,600) şi cu a doua notă la sărituri (13,550), Larisa Iordache a fost vedeta reuniunii care a desemnat cea mai completă gimnastă a competiţiei.
Cealaltă sportivă din România din acest concurs, Georgiana Gheorghe, a terminat pe locul 17, cu 51,050 puncte.


Imediat după concurs, secretarul general al Comitetului Olimpic şi Sportiv Român, Ioan Dobrescu, a declarat, în exclusivitate pentru Agerpres: ”Larisa Iordache este o mare apariţie. Este clar o sportivă care va ajunge la Londra, la Jocurile Olimpice de anul viitor. Din nou gimnastica românească este pe cale să câştige o mare campioană. [...] Trebuie să ţinem seama că, spre deosebire de alte discipline, la gimnastică, vârsta sportivilor participanţi la FOTE este cea a performanţei, competiţia reprezentând o rampă de lansare pentru marile talente”.


În concursul de gimnastică, înaintea întrecerilor pe aparate, de vineri, unde se decernează nu mai puţin de 10 seturi de medalii, România a cucerit o medalie de aur, prin Larisa Iordache, la individual compus, şi 2 de argint, prin echipa feminină şi Daniel Rădeanu, la individual compus.


Sursa: www.radio-resita.ro


Clasament:

LocTara NumeSarituriParaleleBarnaSolTotal
1ROUIORDACHE Larisa13.55014.25015.15014.60057.550
2ITAFASANA Erika14.20013.30014.10013.85055.450
3ITAMENEGHINI Elisa13.40013.70013.85013.85054.800
4RUSSELGUNOVA Evgenia14.00012.90014.20013.65054.750
5RUSRODIONOVA Anna13.50013.90012.95013.50053.850
6FRAKUHM Anne13.50013.70013.50013.05053.750
..........................................................................................................................................................
17ROUGHEORGHE Georgiana12.55013.00013.45012.05051.050



Rezultate complete găsiți pe www.romgym.ro: Individual compus – Final
Postat în 28 iulie 2011.


Citeşte commentarii/Scrie un comentariu... Comentarii: 0
Medalie de argint pentru fete la EYOF 2011

FOTO: www.romanialibera.ro



Întrecerile gimnasticii din cadrul celei de a 11-a ediții a Festivalului Olimpic al Tineretului European, care se desfășoară la Trabzon (Turcia) au adus în prim-plan disputele fetelor, în concursul pe echipe fiind angajate 23 de echipe și 72 de competitoare la individual compus și pe aparate.
România, reprezentată de Larisa Iordache, Georgiana Gheorghe și Maria Balea, a obținut medalia de argint la echipe (situație similară cu ediția precedentă), rămânând, de asemenea, în cursa pentru titlu, în special la individual compus, bârnă și sol.


Atenția s-a îndreptat, așadar, pe de o parte spre disputa pe echipe, având în vedere că se desemna noua ierarhie a acestei ediții, dar și spre obținerea calificărilor pentru individual compus și aparate.


În concursul pe echipe, fetele noastre se aflau în postura de favorite la titlu, poziție păstrată confortabil în fața Germaniei, Rusiei și Franței, după evoluția gimnastelor din primele trei subdiviziuni (din patru), ca urmare, în special, a prestațiilor Larisei Iordache. Dar în subdiviziunea 4 s-a aflat echipa Italiei, care la ultima rotație avea nevoie de un total de 27.951 pentru a trece de reprezentativa noastră, Erica Fasana și Elisa Meneghini (plus Francesca Deagostini) obțin chiar mai mult, 28.350 la sărituri, punctaj ce urcă italience pe primul loc în clasamentul general, dupa ce în 2005 și 2009 s-au situat pe locul 3. Să mai adăugăm că formația Italiei este pregătită de antrenoarea Rodica Demetrescu și de rusul Anton Stolyar.


Daca Italia și România au ocupat primele două trepte, pe cea de a treia s-a situat Germania, care a reușit să se impună în fața Rusiei datorită unei evoluții mai bune la paralele și bârnă, dar să facem totusi mențiunea că din echipa rusă au lipsit campioana europeană de junioare Anastasia Grisina (accidentată în zona cervicală), precum și Anastasia Sidorova (accidentată după o căzătură cu bicicleta).


Iată cum arată clasamentul cu primele 6 poziții:
VTUBBBFXTotal
1.Italia28.35027.40028.20027.000110.950
2.România27.45026.00029.25027.850110.550
3.Germania27.85026.60026.90026.050107.400
4.Rusia27.70025.90025.65027.150106.400
5.Franța26.55026.60027.10026.100106.350
6.Belgia27.45025.40025.00026.350104.200



Nici calificările pentru individual compus și aparate nu au fost ușoare, dar fetele noastre s-au aflat în prim-plan la toate categoriile. Larisa Iordache pleacă la individual compus de pe primul loc (57.800) în fața italiencelor Erica Fasana (55.300) și Elisa Meneghini (54.700), dar și a rusoaicei Anna Rodionova (54.100). Totodata, Iordache a obținut cele mai mari note la bârnă (15.500) și sol (14.400), având toate atuurile să repete evoluția și în finală. Să notăm, de asemenea, că Erica Fasana s-a impus la sărituri (14.350), în timp ce germana Sophie Scheder a obținut prima poziție la paralele (14.150). Alături de Larisa Iordache, cu șanse la paralele și sărituri, în disputa pentru un loc cât mai bun, se mai află și Georgiana Gheorghe (bârnă) și Maria Balea (sol). Georgiana s-a calificat, de asemenea, și în finala la individual compus.


Iată care au fost pozițiile fetelor noastre în calificările pentru individual compus și aparate:
Individual compus
1.Larisa Iordache (Q)57.800
11.Georgiana Gheorghe (Q)52.250
18.Maria Balea51.100
Sol
1.Larisa Iordache (Q)14.400
7.Maria Balea (Q)13.450
10.Georgiana Gheorghe13.400
Bârnă
1.Larisa Iordache (Q)15.500
5.Georgiana Gheorghe(Q)13.750
6.Maria Balea13.700
Sărituri
3.Larisa Iordache (Q)14.125 (14.450 + 13.800)
19.Maria Balea12.725 (13.000 + 12.450)
24.Georgiana Gheorghe12.550
Paralele
4.Larisa Iordache (Q)13.450
17.Georgiana Gheorghe12.550
35.Maria Balea10.950



Competiția continuă joi cu finalele la individual compus, și la masculin și la feminin, pentru a se încheia vineri, când este programat concursul pe aparate pentru ambele categorii.


Pentru a vizualiza rezultatele calificărilor din concursul feminin, click mai jos:


Rezultate finale – Echipe
Rezultate calificări – Individual Compus
Rezultate calificări – Bârnă
Rezultate calificări – Sol
Rezultate calificări – Sărituri
Rezultate calificări – Paralele
Lista participantelor pe țări


Sursa: www.romgym.ro (corectat de monagym)
Postat în 28 iulie 2011.


Citeşte commentarii/Scrie un comentariu... Comentarii: 0
EYOF 2011

Sursa: facebook



În 24 iulie a început la Trabzon, Turcia, cea de-a 11-a ediție a Festivalului Olimpic a Tineretului European, competiție de mare anvergură pentru tinerii sportivi.


Gimnastica artistică din România este reprezentată acolo de Larisa Iordache, Maria Balea și Georgiana Gheorghe la feminin și Daniel Rădeanu, Andrei Groza și Alexandru Avram la masculin.


Ieri a avut loc competiția masculină pe echipe și în același timp de calificare în finalele pe aparate, unde echipa României s-a clasat pe locul patru în urma echipelor din Rusia (165.400), Marea Britanie (164.950) și Elveția (163.700), acumulând punctajul de 161.750 puncte. Andrei Groza și Daniel Rădeanu vor fi prezenți și în finală la individual compus, calificându-se de pe poziția a patra cu 81.850 puncte, respectiv poziția 20 cu 78.250 puncte. În finalele pe aparate îi vom putea urmări pe Andrei la inele, paralele și sol, iar pe Daniel la sol și sărituri.


Astăzi vor intra în competiție și fetele noastre, care sunt programate să intre în subdiviziunea a treia, la ora 15.30, împreună cu alte două echipe puternice: Rusia și Italia.


EDIT: Până acum au fost deja primele două subdiviziuni iar rezultatele arată cam așa, deocamdată:





Puteți urmări competiția live aici: http://www.odyovi.com/turkey/ankara/free-online-turkish-tv/watch-live/trt-spor-tv-trt-3-tv sau aici http://www.profreetv.com/index.php?content=watch&tvid=59


EDIT 2: Notele fetelor noastre:


Larisa: 14.450 + 13.800 = 14.125 - sărituri, 13.450 - paralele, 15.500 - bârnă, 14.400 - sol Total: 57.800
Maria: 13.000 + 12.450 = 12.725 - sărituri, 10.950 - paralele, 13.700 - bârnă, 13.450 - sol Total: 51.100
Georgiana: 12.550 - sărituri, 12.550 - paralele, 13.750 - bârnă, 13.400 - sol Total: 52.250


Totalurile echipei: 27.450 - sărituri, 26.000 - paralele, 29.250 - bârnă, 27.850 - sol Total: 110.550


La finalul celei de-a treia subdiviziuni, România e pe primul loc la echipe, Larisa e calificată de pe primul loc la individual compus, bârnă și sol, și de pe locul doi la sărituri și paralele, Georgiana e calificată de pe locul șase la individual compus, de pe doi la bârnă, de pe șapte la paralele iar Maria e calificată de pe cinci la sol.
Felicitări fetelor!!!!!


Acestea sunt rezultatele după cea de-a treia subdiviziune:





Cea de-a patra subdiviziune va începe în curând. De acolo ne mai pot pune probleme echipele Italiei, a Marii Britanii și a Franței, însă punctajul fetelor noastre este destul de mare și sper că vom rămâne pe primul loc. În clasamentele pentru calificarea în finalele pe aparate vor apărea cu siguranță modificări însă amenințate vor fi doar locul Georgianei în finala la paralele și prezența Mariei în finala la sol.


EDIT 3: Din păcate Italia ne-a întrecut pe ultima sută de metri, obținând un punctaj mai mare decât noi la sărituri și paralele și a încheiat concursul pe echipe obținând medalia de aur cu punctajul de 110.95 față de 110.55 puncte (doar cu 0.4 mai puțin) adunate de Larisa, Maria și Georgiana care și-au revendicat medalia de argint :(. Medalia de bronz a fost câștigată de reprezentantele Germaniei cu 107.40 puncte.


Primele filmulețe au apărut, mulțumim Luiza!


Larisa:








a doua săritură, notată cu 13.800






De la Cătălina, înregistrarea completă de azi, prima parte: http://www.mediafire.com/?bbysnikzja6od6y
Partea a 2-a: http://www.mediafire.com/?bbysnikzja6od6y
Postat în 27 iulie 2011.


Citeşte commentarii/Scrie un comentariu... Comentarii: 0
La mulți ani, Larisa!
Multă sănătate, rezultate deosebite în continuare și la anul să te vedem campioană olimpică!


La mulți ani!!!


Postat în 19 iunie 2011.


Citeşte commentarii/Scrie un comentariu... Comentarii: 0
GBR vs. ROM



Vineri, 17 iunie, a avut loc Amicalul Internațional de Junioare dintre Marea Britanie și România, desfășurat la centrul sportiv Lilleshall NSC.


Echipa României, formată din Larisa Iordache, Maria Balea, Georgiana Gheorghe, Ștefania Stănilă, Anamaria Ocolișan și Maria Răuța, a câștigat concursul pe echipe cu un punctaj de 215.70 față de 212.40 pentru echipa gazdă formată din Abbie Caig, Loriah James, Gabrielle Jupp , Angel Romaeo, Raer Theaker și Rebecca Tunney.





Larisa Iordache a fost din nou la înălțime, reușind să se claseze pe primul loc cu 58.30 puncte, urmată de Georgiana Gheorghe (54.90 puncte) și Gabby Jupp (GBR), 53.75 puncte.


Felicitări Larisa, felicitări fetelor!


Au apărut și rezultatele complete pe fangymnastics.com. Se pare ca a fost o greșeală în clasament și de fapt Georgiana a terminat concursul pe poziția a treia, după Gaby Jupp.


Rezultate


Echipa Romaniei (215.70 pct):

  1. Larisa Iordache: 14.950 (sarituri, 5.8); 13.700 (paralele, 5.8); 15.150 (barna, 6.1); 14.500 (sol, 6.0);

  2. Georgiana Gheorghe: 12.900 (sarituri, 4.6); 12.800 (paralele, 5.0); 13.900 (barna, 5.5); 13.600 (sol, 5.2);

  3. Maria Balea: 13.700 (sarituri, 5.2); 13.050 (paralele, 5.3); 13.350 (barna, 5.8); 12.600 (sol, 5.2);

  4. Anamaria Ocolisan: 13.000 (sarituri, 4.40); 11.350 (paralele, 4.20); 11.650 (barna, 5.20); 13.100 (sol, 4.80);

  5. Maria Rauta: 12.400 (sarituri, 4.0); 10.250 (paralele, 4.30); 13.150 (barna, 5.40); 10.400 (sol, 4.60);

  6. Alina Stanila: 13.800 (sarituri, 5.0); 9.000 (paralele, 3.0); 10.900 (barna, 4.80); 12.100 (sol, 4.60);




Echipa GBR (212.40 pct):

  1. Gaby Jupp: 13.750 (sarituri, 5.0); 13.000 (paralele, 4.9); 13.750 (barna, 5.8); 13.250 (sol, 5.1);

  2. Abbie Caig: 14.050 (sarituri, 5.0); 11.300 (paralele, 4.8); 14.050 (barna, 5.7); 13.300 (sol, 5.3);

  3. Raer Theaker: 13.550 (sarituri, 5.0); 12.650 (paralele, 4.9); 13.000 (barna. 5.1); 12.750 (sol, 5.0);

  4. Rebecca Tunney: 14.000 (sarituri, 5.3); 13.350 (paralele, 5.9); 11.250 (barna, 5.3); 13.000 (sol, 5.4)

  5. Angel Romaeo: 13.000 (sarituri, 4.4); 12.150 (paralele, 5.2); 12.350 (barna, 5.3); 13.200 (sol, 5.1);

  6. Loriah James: 13.600 (sarituri, 5.0); 11.950 (paralele, 4.4); 11.400 (barna, 4.90); 12.850 (sol, 5.3);




Clasament la individual compus:

  1. Larisa Iordache - 58.300 puncte;

  2. Gabby Jupp - 53.750 puncte;

  3. Georgiana Gheorghe - 53.200 puncte;

Postat în 18 iunie 2011.


Citeşte commentarii/Scrie un comentariu... Comentarii: 0
Larisa Iordache a câștigat și 3 finale pe aparate la Gym Festival de la Trnava



Larisa Iordache a fost, indicutabil, starul celei de a 24-a ediții a Gym Festival, care s-a desfășurat în Sala Sporturilor din Trnava, în organizarea Federației Slovace de Gimnastică și a Clubului Slavia din localitate, competiție la care au luat parte 29 de gimnaste din nouă țări: Rusia, Australia, Ucraina, Polonia, Croaţia, Ungaria, Cehia, Slovacia și România, la start cu Larisa Iordache, Maria Balea și Georgiana Gheorghe.


Dupa ce s-a impus de o manieră categorică la individual compus, Larisa Iordache a câștigat și trei din finalele pe aparate, impunându-se, de fiecare dată la o diferență substanțială față de următoarele clasate.


Larisa a intrat în concurs doar la paralele, bârnă și sol, cu exerciții care i-au adus cele mai mai mari note din partea brigăzilor de arbitre: 14.250 – 15.600 – 14.850, astfel că tânăra campioană europeană a junioarelor se întoarce de la Tranva cu patru locuri întâi în palmares, o performanță demnă de toată lauda.


O comportare bună a avut și Maria Balea, care a urcat pe treapta a treia la individual compus, fiind în prim-plan și în concursul pe aparate, ea secondând-o pe Larisa la paralele (13.300) și fiind pe locul 3 la sol (13.500), în timp ce Georgiana Gheorghe și-a încheiat evoluția pe aparate, cu un loc 5 la bârnă (12.700).
Să menționăm și faptul că, dintre celelalte participante, cea mai valoroasa, așa cum era de așteptat, a fost cunoscuta Anna Pavlova (Rusia), care s-a impus la sărituri (14.425), și a fost pe locul secund, dupa Larisa Iordache, la individual compus, la bârnă și sol.


Iată cum arată podiumurile în concursul pe aparate, concurs care a încheiat cele două zile de competiție din cadrul celei de a 24-a ediții a Gym Festival de la Trnava (Slovacia):


Sărituri
1. Anna Pavlova (14.425)
2. Doris Jelencsics (13.500)
3. Iryna Romanchuk (13.425)


Paralele
1. Larisa Iordache (14 250 - D 5.9)
2. Maria Balea (13.300 - D 5.3)

3. Georgia Simpson (13 200 - D 5.2)


Bârnă
1. Larisa Iordache (15 600 - D 6.6)
2. Anna Pavlova (14,000 - D 5.2)
3. Georgia Simpson (13 200 - D 5.8);


Sol
1. Larisa Iordache (14 850 - D 6.2)
2. Anna Pavlova (13.600 - D 5.0)
3. Maria Balea (13.500 - D 5.4).


Pentru amănunte, click aici: Sărituri, Paralele, Bârnă, Sol


Sursa: www.romgym.ro


Felicitări Larisa!!!! Nu pot să zic decât WOW pentru notele de plecare la paralele, sol și bârnă!


VIDEO:









Postat în 5 iunie 2011.


Citeşte commentarii/Scrie un comentariu... Comentarii: 0
Larisa Iordache, învingătoare la individual compus la Gym Festival de la Trnava



Ediția cu numarul 24 a Gym Festival, care s-a desfășurat în organizarea Federației Slovace de Gimnastică și a Clubului Slavia din Trnava, s-a încheiat cu un frumos succes al Larisei Iordache, cu o evoluție care nu a lăsat nicio speranță adversarelor, succesul ei fiind competat de Maria Balea, care s-a clasat pe locul 3, de asemenea o performanță mai mult decât notabilă.


Competiția a reunit, în Sala Sporturilor din localitate, 29 de gimnaste din Rusia, Australia, Ucraina, Polonia, Croaţia, Ungaria, Cehia şi Slovacia, România fiind reprezentată de Larisa Iordache, Maria Balea și Georgiana Gheorghe, care au fost însoțite de antrenorul Lucian Sandu.


Fetele noastre au avut o comportare foarte bună, dominând concursul deschis junioarelor și senioarelor, prin campioana europeană a junioarelor, Larisa Iordache, care s-a impus categoric în fața adversarelor, cu un total de 59.500, depășind-o clar pe veterana competiției, Anna Pavlova (Rusia), care a acumulat doar 55.600.
La rândul ei, Maria Balea a terminat pe treapta a treia a podiumului de premiere, cu 53.650, în timp ce Georgiana Gheorghe a încheiat competiția pe pozitia a 7-a, cu un total de 49.200.


Larisa Iordache (n. 1996) a avut o evoluție foarte bună la toate aparatele, îndeosebi la paralele (14.900), bârnă (15.450) și sol (14.450), unde a primit și cele mai mari note din concurs, doar la sărituri (locul 2 – 14.700) fiind cu puțin depășită de Anna Pavlova (14.950).
În ceea ce o privește pe Maria Balea, cu două locuri 3 (paralele – 13.450, sol – 13.750), dar cu două trepte mai jos la sărituri (13.350) și bârnă (13.100), a reușit totuși, un total care i-a adus în final poziția a treia în ierarhia finală, o reușită care nu trebuie trecută cu vederea.
Georgiana Gheorghe a avut o evoluție de mijlocul clasamentului la sărituri (locul 11 – 12.750) și sol (locul 13 – 11.300), motiv pentru care, în cele din urmă, a trebuit să se mulțumească cu poziția a 7-a, și doar punctajul primit pentru exercițiile de la paralele (locul 7 – 11.650) și bârnă (locul 4 – 13.500) a ajutat-o să se afle în “top 10” al competiției.
Evident că această competiție s-a constituit într-o foarte bună verificare în regim de concurs în perspectiva participării la Festivalul European al Tineretului European (24 -29 iulie, Trabzon), unde tinerele noastre gimnaste vor trebui să facă, din nou, dovada talentului și bunei lor pregătiri.
De asemenea, în cadrul acestei a 24-a ediții a Gym Festival de la Trnava a avut loc și un concurs pe echipe, câștigat de echipa Ungariei, întrecere la care fetele noastre nu au luat parte.


Pentru rezultate detaliate și ierarhia finală a Gym Festival Trnava 2011 click mai jos:
Clasament Gym Festival Trnava 2011
Cupa Trnava – Gym Festival Trnava 2011 echipe


Sursa: www.romgym.ro


Postat în 4 iunie 2011.


Citeşte commentarii/Scrie un comentariu... Comentarii: 0
Campionatele Franței

FOTO: www.gymnet.org



Chiar dacă Larisa era programată să concureze la Lugano în acest week-end, se pare că antrenorii au decis să o trimită la Toulouse pentru a concura la Campionatele Franței pe echipe, concurs la care au participat invitați din 13 țări printre care și România.


Larisa Iordache, Raluca Haidu și Daniela Andrei au făcut parte vineri, 20 mai, din echipa orașului Dijon, câștigătoare a primului loc, alături de alte 3 reprezentante ale țării gazdă: Sophia Serseri, Laurie Antoniazzi și Julie Roemer. Echipa a totalizat 220.500 de puncte, cu 17 puncte mai mult decât echipa clasată pe locul al doilea - Avoine/Beaumont en Veron (203.300) și 25 de puncte peste echipa medaliată cu bronz, St. Etienne (195.050).


Larisa a avut cel mai mare total pe patru aparate, 58.800 ( VT 15.400, UB 14.050, BB 15.200, FX 14.150) fiind urmată de colega ei, Raluca Haidu, care a totalizat 57.400 puncte și de Marine Brevet din Franța (56.350 puncte). De asemenea, Larisa a avut și cele mai mari note la sărituri, bârnă și sol.


Puteți vedea lista de rezultate pe echipe aici, iar cea individuală, aici.


Felicitări Larisa! Ține-o tot așa!


EDIT: Frânturi din exercițiile Larisei la paralele și bârnă au apărut pe youtube. Le puteți urmări mai jos:







Postat în 22 mai 2011.


Citeşte commentarii/Scrie un comentariu... Comentarii: 0
Trofeul "Citta di Lugano"

FOTO: www.stillsport.com



Primul concurs din acest an pentru Larisa va fi Trofeul de la Lugano, desfășurat în Elveția în perioada 20-21 mai.
În 20 mai vor ajunge delegațiile iar sportivii vor desfășura primul antrenament în sala de concurs urmând ca sâmbătă, 21 mai, să aibă loc concursul propriu-zis.


Această competiție are loc din doi în doi ani, în 2009 România fiind reprezentată de Amelia Racea, care a și câștigat trofeul, Raluca Haidu (locul 7) și Diana Trenca (locul 13) iar în 2007 Cerasela Pătrașcu a câștigat competiția feminină iar Gabriela Drăgoi s-a clasat pe poziția a patra.


Anul acesta Maria Balea și Georgiana Gheorghe i se alătură Larisei pentru a reprezenta România în concursul feminin iar Andrei Groza și Daniel Rădeanu vor fi reprezentanții noștri în concursul masculin.


Lista participantelor în concursul feminin:


1. Jochum Olivia 1997 Austria
2. Metzler Elena 1997 Austria
3. Schubert Nadine 1997 Germania
4. Greber Janika 1998 Germania
5. Meneghini Elisa 1997 Italia
6. Salvi Arianna 1996 Italia
7. Buro Martine 1997 Italia
8. Iordache Larisa 1996 România
9. Balea Maria 1996 România
10. Gheorghe Georgiana 1996 România

11. Sidorova Kristina 1997 Rusia
12. Rodionova Anna 1996 Rusia
13. Rumbutis Julia 1997 Suedia
14. Vanström Nicole 1996 Suedia
15. Rothe Ida 1996 Suedia
16. Kaeslin Ilaria 1997 Elveția
17. Barloggio Caterina 1996 Elveția
18. Giussani Conny 1997 Elveția
19. Tòth Boglàrka 1997 Ungaria
20. Jelencsics Dorina 1996 Ungaria
Postat în 17 mai 2011.


Citeşte commentarii/Scrie un comentariu... Comentarii: 0
Revista Tare! numărul 2


Prima revistă dedicată gimnasticii din România a apărut anul trecut în luna decembrie și a avut mare succes printre iubitorii acestui sport.


Iată că am ocazia să vă anunț că astăzi a apărut și cel de-al doilea număr al revistei în care veți găsi un interviu deosebit cu Anamaria Tămîrjan, un editorial special cu piticii de la Deva smile dar și alte articole și interviuri interesante.


Numărul 2 al revistei îl puteți citi sau descărca de aici, iar dacă nu ați văzut încă primul număr al revistei, îl găsiți aici.


Interviul de lansare îl puteți citi pe Fangymnastics.
Postat în 4 mai 2011.


Citeşte commentarii/Scrie un comentariu... Comentarii: 0

<< Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Următor >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews



Conditii de Utilizare / Webmaster: Monagym / Gazduit de catre: Hermon.net